Guintoli zadowolony z postępów Hondy w World Superbike

dodano: 27.05.2015

Honda w PolsceObrońca tytułu motocyklowego mistrza świata kategorii Superbike, Francuz Sylvain Guintoli, ukończył oba wyścigi szóstej rundy serii na ósmym miejscu. Na brytyjskim torze Donington Park zawodnik ekipy Pata Honda skupiał się na testach nowych podzespołów swojej Hondy CBR1000RR Fireblade SP.

Honda w PolsceGuintoli otrzymał w miniony weekend nową ramę oraz wahacz i był zadowolony z postępów dokonanych przez inżynierów Hondy. Francuz ukończył oba niedzielne wyścigi na ósmej pozycji. Mniej szczęścia miał jego zespołowy kolega, Holender Michael van der Mark, który upadł w pierwszym wyścigu, a z drugiego musiał wycofać się z powodu problemów technicznych.

Podczas tego weekendu skupialiśmy się na testach nowych części, które mają spory potencjał - powiedział Guintoli. - Poprawiliśmy m.in. stabilność motocykla podczas hamowania i mieliśmy niezłe tempo, ale nadal musimy popracować nad kilkoma innymi aspektami. W drugim wyścigu miałem szybkie i równe tempo na ostatnich okrążeniach, co dobrze wróży na przyszłość. Będziemy kontynuować rozwój nowych części podczas kolejnej rundy, która odbędzie się za dwa tygodnie w Portimao w Portugalii.

Weekend w Wielkiej Brytanii zakończył się pechowo dla debiutującego przed własną publicznością Kyle'a Smitha, który przewrócił się podczas wyścigu klasy Supersport jadąc swoją Pata Hondą CBR600RR na ósmej pozycji. Na miejscu tym finiszował ostatecznie inny zawodnik Hondy, Gino Rea.

Wyścig Pucharu Europy Juniorów, w którym wszyscy motocykliści ścigają się na identycznych Hondach CBR650F, wygrał lider tabeli, Hiszpan Javier Orellana. Drugi był Francuz Guillaume Raumond, zaś podium uzupełnił Włoch Paolo Grassia.