Honda znów na podium World Supersport

dodano: 17.04.2015

Honda w PolsceStartujący Hondą CBR600RR Brytyjczyk, finiszował zaledwie pięć sekund za zwycięzcą. Po zaciętym pojedynku, pokonał dosiadającego siostrzanej maszyny rodaka, Gino Rea.

Jestem bardzo zadowolony z mojego pierwszego podium w mistrzostwach świata - powiedział Smith, który w efekcie awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. - To nie był łatwy weekend, ale znaleźliśmy odpowiednie ustawienia mojej Hondy CBR600RR i wiedziałem, że mam szansę, aby walczyć o podium. Kluczem było utrzymywanie równego tempa.

Honda w PolsceZe zmiennym szczęściem na torze Aragon rywalizowali, w klasie World Superbike, reprezentujący Pata Hondę mistrzowie świata, Sylvain Guintoli i Michael van der Mark. Francuz był dziewiąty w pierwszym wyścigu, ale wywrócił się podczas drugiego. Z kolei Holender nie ukończył pierwszego startu z powodu drobnych problemów technicznych, zaś w drugim był ósmy. Ekipę Pata Honda czeka teraz domowa runda, która w najbliższy weekend odbędzie się w holenderskim Assen.

Przez cały weekend ciężko pracowaliśmy nad znalezieniem odpowiednich ustawień - powiedział Guintoli, startujący Hondą CBR1000RR Fireblade SP z przysługującym mistrzowi numerem jeden. - W drugim wyścigu miałem szansę na szóste miejsce, ale trochę za bardzo się nakręciłem i popełniłem nietypowy dla mnie błąd. Wyciągnąłem jednak odpowiednie wnioski. Tak czy inaczej to był pożyteczny weekend, a my zebraliśmy wiele cennych danych.

Honda w PolsceW Aragonii, podczas pierwszej europejskiej rundy World Superbike, ruszyła także rywalizacja w Pucharze Europy Juniorów, w którym wszyscy młodzi zawodnicy startują na identycznych Hondach CBR650F. Zacięty pojedynek o zwycięstwo wygrał Javier Orellana, który w ubiegłym roku był drugi w klasyfikacji generalnej. Hiszpan wyprzedził na mecie Paolo Grassię i Emanuele Pusceddu. W klasyfikacji kobiet triumfowała Avalon Biddle z Nowej Zelandii.